Praca dla rencisty

0
170
Praca dla rencisty

Czasem wydaje nam się, że podupadnięcie na zdrowiu czy brak całkowitej zdolności do pracy wyklucza nas z życia zawodowego. Warto jednak nie zapominać, że według prawa osoby z rentą zatrudniane na jakąkolwiek umowę są dla pracodawców jedynie pozytywnym zjawiskiem z względu na zdecydowanie mniejsze składki, jakie należy za takiego pracownika odprowadzać co miesiąc.
Patrząc na ogłoszenia w całym kraju zdecydowanie można powiedzieć, że pracy dla rencisty nie brakuje – praktycznie niezależnie od branży, w jakiej poszukuje się zatrudnienia. Zagadnienie to jest dzisiaj tak popularne (również ze względu na wysokość wypłacanych rent oraz konieczność dorabiania sobie przez rencistów, aby móc godnie przeżyć każdy kolejny miesiąc), że na portalach z ogłoszeniami o pracę można znaleźć osobną kategorię: „praca dla rencisty”. To znacznie ułatwia wyszukiwanie odpowiednich ofert. Oznacza to również, że nie brak takich propozycji ze strony mniejszych i większych firm w całym kraju.
Najczęściej pojawiającymi się ofertami pracy są prace w roli ochroniarza, gospodarza obiektu, na cały bądź niecały etat, gdzie średnia miesięczna pensja wynosi nie więcej, niż 2 800 złotych brutto. Znaleźć można jednak także inne propozycje, takie jak przedstawiciel handlowy, który ma rozwozić ulotki firmy, jaką reprezentuje w wymiarze czasowym do ustalenia. Zdarzają się nawet oferty pracy dla rencistów w roli dostawców czy kierowców zawodowych, a więc posiadających odpowiednie kwalifikacje – prawo jazdy kategorii C bądź C+E, a także ważną kartę kierowcy i kwalifikacje. W tym wypadku jednak pensje zwykle też nie są zbyt wysokie mimo, że zdarzają się nie tylko trasy po kraju czy wokół komina, ale także dalekie, międzynarodowe, kilkutygodniowe.
Kolejnym miejscem, w którym często pojawia się oferta pracy dla rencisty są różnego rodzaju parkingi strzeżone. W tym wypadku praca jest o tyle niewdzięczna, że podczas zimnych pór roku również trzeba być uodpornionym na warunki atmosferyczne, a za całe miejsce pracy na zwykle dwanaście godzin musi wystarczyć blaszana budka postawiona przy bramie wjazdowej.

latawcedmuchawce.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here