Nowa jakość mycia zębów – szczoteczka elektryczna

0
1569
Nowa jakość mycia zębów - szczoteczka elektryczna

Przewaga szczoteczki elektrycznej nad manualną

Niezależnie od tego, na jaki model szczoteczki elektrycznej się zdecydujemy, możemy być pewni, że jakość czyszczenia będzie lepsza. Szczoteczka elektryczna wykonuje znacznie więcej ruchów czyszczących w porównaniu do szczoteczki manualnej. Samodzielnie, ręcznie, nie jesteśmy w stanie odtworzyć szybkości i liczby ruchów takiej szczoteczki. W zależności od firmy i modelu na jaki się zdecydujemy – szczoteczka elektryczna może wykonywać nawet do 10 tysięcy ruchów obrotowych i 40000 pulsacji na minutę.

Idealnie sprawdzi się u dzieci, eliminując ryzyko niedoczyszczenia trudno dostępnych powierzchni, a więc zmniejsza ryzyko wystąpienia próchnicy.

Rewelacyjna inwestycja dla całej rodziny

Dzięki temu, że szczoteczki elektryczne posiadają wymienne główki, jedna szczoteczka może być używana przez całą rodzinę. Początkowo wydaje się być dużym wydatkiem, szybko jednak zwraca się w zaoszczędzonych na leczenie stomatologiczne wydatkach.

Kiedy dziecko nie chce myć zębów

Najnowsze szczoteczki potrafią łączyć się z telefonem, mają dedykowane aplikacje, które bawiąc, uczą najmłodszych jak dokładnie doczyścić zęby. Dają efekty świetlne i dźwiękowe w momencie, kiedy należy zmienić ćwiartkę jamy ustnej. Zapobiegają zbyt mocnemu „szorowaniu” zębów i niszczeniu szkliwa przez sygnał wibracyjny, kiedy zbyt mocno dociśniemy główkę do powierzchni zębów. Będąc dzieckiem czas płynie inaczej. 3 minuty obowiązkowego szczotkowania zębów u wielu maluchów zmienia się w kilka pociągnięć szczoteczką. Nowoczesne szczoteczki dzięki łączeniu się z aplikacją lub dodanemu timerowi mierzą i optymalizują każdy parametr mycia, zapewniając najlepsze efekty.

Dostosowanie do potrzeb

Szczoteczki elektryczne posiadają wiele trybów mycia. W zależności od preferencji i aktualnych potrzeb możemy spersonalizować szczoteczkę, dobierając program dla siebie. Wybielanie, polerowanie, doczyszczanie przestrzeni międzyzębowych i kieszeni dziąsłowych, masowanie dziąseł, mycie języka.

Doskonała zarówno w profilaktyce jak i w działaniu leczniczym

Według badań przeprowadzonych w Zakładzie Stomatologii Zachowawczej Przedklinicznej i Endodoncji Przedklinicznej PUM W Szczecinie, szczoteczka elektryczna, oscylacyjno-rotacyjna wykazała wyższość nad szczoteczką soniczną. Lepiej usuwała płytkę nazębną, zmniejszała krwawienie, obrzęki i występujące zapalenia dziąseł.

Chcąc zwiększyć poczucie czystości i komfortu w jamie ustnej powinniśmy mocno zainteresować się szerokim wyborem szczoteczek elektrycznych na stronie https://jetpik.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here