Jak podlewać storczyki

0
603
Jak podlewać storczyki

Storczyki to bardzo piękne, modne ale też bardzo wymagające rośliny. Efektownie wyglądają w salonie, sypialni, na przedpokoju czy w łazience. Kwitną przez okres kilku miesięcy, jednak wymagają odpowiedniej pielęgnacji.
Występują one w wielu formach, o różnych wielkościach i w bardzo bogatej gamie kolorystycznej. Dzięki niskiej cenie, wiele osób chętnie kupuje orchidee i je kolekcjonuje. Storczyk to również doskonały pomysł na prezent. Osoby nie znające się na tego typu roślinach, często zastanawiają się jak podlewać storczyki.
Orchidee nie lubią nadmiernej wilgotności. Najlepiej podlewać je raz w tygodniu. Złym pomysłem jest polewanie wodą górnych części korzeni. Doskonałym sposobem na nawodnienie tego typu roślin jest moczenie ich w wannie, w brodziku prysznica lub w większej misce w małej ilości zimnej wody z dodatkiem odpowiedniej dla tego typu roślin odżywki.
Storczyki nie lubią zbyt niskich temperatur, dlatego w okresie jesiennym i zimowym nie należy wystawiać ich na dwór. W pomieszczeniach gdzie znajdują się storczyki należy unikać przeciągów. W ciepłe, letnie dni storczyki można wystawiać na taras lub balkon.
Należy pamiętać aby nie sadzić storczyków w uniwersalnej ziemi ogrodowej. W sklepach ogrodniczych, w marketach oraz w sklepach internetowych dostępne są specjalne mieszanki idealne dla tego rodzaju kwiatów. Tego typu ziemia zawiera zazwyczaj mieszankę łupin orzecha kokosowego z dodatkiem kory sosnowej. Cena produktu mieści się w przedziale od 10 do 30 złotych.
Roślinę najlepiej stawiać na parapetach. Dzięki dobremu nasłonecznieniu liście będą jędrne i zdrowe, będą miały piękny zielony kolor i zdrowy blask. W specjalistycznych sklepach dostępne są mgiełki z substancjami odżywczymi, którymi należy spryskiwać roślinę co kilka dni. Cena storczyków w zależności od ilości pędów wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Dostępne są one w marketach, sklepach ogrodniczych, kwiaciarniach a także często można jest spotkać w popularnych dyskontach w promocyjnych cenach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak usunąć kleszcza.
Następny artykułObiecuję poprawę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here