Jak oszczędzać na pieluchach? Sposób na tańsze pieluchowanie!

0
878
Jak oszczędzać na pieluchach

Pieluchy jednorazowe to obowiązkowy element wyprawki noworodka. Niestety, ceny popularnych jednorazówek mogą zwalać z nóg. Maluch zużywa średnio kilka, a nawet kilkanaście pieluszek dziennie! To powoduje, że miesięczne koszty zakupu tego rodzaju akcesoriów pochłaniają sporą część domowego budżetu. Co można zrobić, żeby zaoszczędzić na pieluchach jednorazowych?

  1. Kupuj wielopaki

Tanie pieluchy jednorazowe to te sprzedawane w dużych paczkach. W większości przypadków, kupowanie dużych opakowań produktów opłaca się zdecydowanie bardziej niż zakup mniejszych opakowań. Tak samo jest w przypadku pieluch jednorazowych. Im większe opakowanie, tym cena jednostkowa pieluszki będzie niższa. Nawet jeśli cena jednostkowa jest niższa zaledwie o kilka groszy, kupowanie wielopaków, np. w tym sklepie: https://bambiboo.eu/15-wielopaki, i tak się opłaca. Wszystko dlatego, że maluch zużywa kilka, a czasem nawet kilkanaście pieluszek dziennie. Nawet gdy na pojedynczej pieluszce oszczędzamy kilka groszy, zakładając, że dziecko w ciągu roku zużyje ok. 1500 pieluszek, można już zaobserwować spore oszczędności.

  1. Używaj wielorazówek

Analizując koszty zakupu wielorazówek i porównując je do ceny, jaką trzeba zapłacić za pieluszki jednorazowe, łatwo dojść do wniosku, że wielorazówki są tańsze. Oszczędności będą rosły razem z liczbą dzieci, która skorzysta z jednego zestawu pieluch. Wielorazówki mogą przechodzić z jednego dziecka na drugie. Po skończeniu pieluchowania można je również odsprzedać innemu dziecku. Używanie pieluch wielorazowych to nie tylko przejaw troski o domowy budżet, ale też ukłon w stronę środowiska. Wielorazówki są wytwarzane z naturalnych materiałów, a do tego używane wielokrotnie, dlatego nie zanieczyszczają środowiska w tak dużym stopniu, jak jednorazówki.

  1. Rozważ wcześniejsze odpieluchowanie

Jeden ze sposobów na zminimalizowanie kosztów zakupu pieluszek jednorazowych to jak najwcześniejsze odpieluchowanie dziecka. Optymalny czas na rozpoczęcie całego procesu to moment, w którym malec skończy 2 lata. Jak się do tego zabrać? Już kilka miesięcy wcześniej dobrze kupić nocnik, by dziecko oswoiło się z jego obecnością, mogło się nim bawić i do woli testować. Warto również zaopatrzyć się w pieluchomajtki. To bardzo pomocny gadżet przy nauce korzystania z nocnika. Pieluchomajtki ściąga się i zakłada w podobny sposób, jak tradycyjne majtki, dzięki czemu dziecko może je łatwo ściągnąć, gdy będzie chciało skorzystać z nocnika. Jeśli nie zdąży, nic się nie stanie – pieluchomajtki wchłoną całą zawartość.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here