Dieta i jej wpływ na cerę

0
707
Dieta i jej wpływ na cerę

Nie od dzisiaj znamy powiedzenie – „jesteś tym, co jesz”. Wielu z nas może myśleć, że jest to jedynie pusty frazes. Niestety, w tym powiedzeniu jest wiele prawdy. Dieta ma ogromny wpływ na to, jak pracuje nasz organizm. Nie chodzi tutaj tylko o funkcjonowanie narządów wewnętrznych, ale również o to, co widać na zewnątrz. Dieta wpływa na naszą cerę, włosy oraz paznokcie, dlatego jeśli chcemy mieć nieskazitelnie czystą i piękną cerę, musimy rozpocząć zdrowy tryb życia.

Po pierwsze – unikaj niektórych składników

Istnieją pewne produkty, których częste spożywanie, ma diametralny wpływ na stan naszej cery. Mogą wystąpić stany zapalne skóry, które wyglądają bardzo nieestetycznie. Największym zagrożeniem dla naszej twarzy jest cukier oraz te produkty, które zawierają w sobie bardzo dużo węglowodanów. W tej grupie bezsprzecznie znajdzie się: białe pieczywo, piwo, chipsy, batony, frytki, a nawet przegotowany makaron. Nasza cera jest bardzo wrażliwa na kawę, kakao, nadmiar soli w diecie, nadmiar ostrych przypraw czy alkohol. Negatywnie na skórę twarzy oddziałują również tłuszcze trans. Jeśli zauważyliśmy, że często spożywamy te produkty, a kondycja naszej cery jest niezadowalająca, koniecznie musimy usunąć je z naszej diety i zmienić styl życia! Szybka zauważalna różnica gwarantowana!

Po drugie – woda!

Organizm człowieka w większej części składa się z wody. Wodę można spotkać w płynach ustrojowych, w krwi, a ponadto we wszystkich komórkach, z których składa się nasz organizm. Wynika z tego, że i nasza skóra złożona jest w większości z wody. Kiedy jej poziom spada, a nasz organizm wykazuje cechy odwodnienia, na skórze zaczynają pojawiać się krosty, staje się mniej elastyczna i już nie można powiedzieć, że wygląda zdrowo. Brak wody kojarzy się także z cieniami pod oczami, które wyglądają bardzo nieestetycznie. Pogłębiające się zmarszczki również są efektem nieodpowiedniej ilości wody. Musimy pamiętać, że w ciągu doby powinniśmy spożywać minimum 1,5 litrów płynów.

Nadmiar wody także nie jest zdrowy dla skóry. Może szkodzić, jednak nie tak bardzo jak jej niedosyt.

Witaminy i minerały, dzięki którym nasza cera będzie olśniewać

Witaminy i minerały, dzięki którym nasza cera będzie olśniewać

Nasza skóra potrzebuje wielu witamin i minerałów. Przede wszystkim powinniśmy dostarczać do organizmu witaminy z grupy B, które łagodzą podrażnienia, nawilżają skórę i pomagają zapobiec nadmiarowi wydzielanego serum. Witamina C jest również bardzo ważna dla naszej cery. Jest to naturalny antyoksydant, który wspomaga dotlenienie komórek skóry oraz wzmacnia jej naczynka. Witamina E niszczy wolne rodniki, negatywnie wpływające na stan naszej cery, a ponadto dodaje skórze blasku. Prowitamina A, jest przekształconą w organizmie witaminą A, która charakteryzuje się silnym działaniem antyoksydacyjnym i ochronnym – również bardzo pożądana podczas diety wspomagającej cerę.

Jeśli szukamy świetnie zbilansowanej diety, która pozytywnie wpłynie na stan naszej cery, pierwszym krokiem, jaki powinniśmy uczynić, jest skorzystanie z porównywarki cateringów dietetycznych Dietly – sprawdź catering dietetyczny Kraków. To tam bez przeszkód porównamy wszystkie działające w okolicy firmy cateringowe i wybierzemy najlepszą dla siebie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here